Şehnaz Paçacı
kelebek gürültüsü

Takip Meselesi

01 Mayıs 2009 | s.k.t.g.k.t.

– 2005 –

Bir gün görmüşlüğün etkisinde, bir güne ömür adanan, bir gün görmüşlüğümün hazinesiydi sakladığım içimde görüleni sen olan… Adımların izinde patika bir yol bu.. Yol bu, adım mı takip eder, ayak izleri mi yola konuk belli değilken yazılan bir öykü müdür hayat? Olmamalıydı! Bir tesadüf zinciri olmamalıydı yaşananlar, acınanlar… Canına düşkünlüğümdü sanırım ki daha fazlası olduğuna ne kanıtlara girerim ne de sanık olmayadır yolum.. Sanrılar da çoktan bitti.. Gerçeğimle yürürüm gözlerimde.. Takip ettiğim gerçek mi, yoksa gerçek mi derdinde peşindeliğimin? Biliyorum.. “zor”dan bir takip bu! Kim söyleyebilir ki imkansız olduğunu gerçeğimin?!
Adımların izinde patika bir yol bu… Çok izindelikten geçmişliğimiz var biliyorum takvim yaprağının güncesinde.. Ki zinde kalmamalı izindelikler! Yol bu; adım mı takip eder zorluğu yoksa adımın anlamı hoşuna mı gitmekte bu patikanın? Soruyorum!
Adıma yazılan bir öykü değil hayat! Hayatım sadece adına adanmış bir yol!! Adanmış yolda
- bilesin – takip edeceğin ayak izleri yok canım izinden gidesin.. Çizeceksin! Biliyorsun, adınla bahsedilecek bu yoldan; işte hayat!
Bir gün görmemişliğin etkisinde, bir gece aydınlamasının nüksedişinde, bir gün göremezsemin derdinde..

Bir kere gördüm seni, söyle var mıdır başka bir yolun elimin çizgisinde?
gerekligerekli - ama yayımlanmaz


Yorumunuz:

“Dinlence’m”in bu geceki konuğu… Özellikle de Edith Piaff’tan. Buğulu bir sesten, bir kadının muhteşem aşkı..

Bir önceki yazı

Gözlerini açtığında donmak üzere idi. Üzerini beyaz bir örtü kaplıyordu. Kendi kendine “Ulan; yan yattık, temmuzun ortasında kar altında kalıp donarak ölmek de varmış kaderde” diye söylendi. Birden bulunduğu yerin kar altında olmayıp da kapalı bir bölme olduğunu farketti. Morgda idi, ve bir an önce çıkması gerekli idi. Klostrofobisi vardı çünkü.Var gücü ile çıkarabildiği kadar [...]

Bir sonraki yazı