Şehnaz Paçacı
kelebek gürültüsü

İnsanlar İyi Ama…

04 Haziran 2009 | Sarhoş Kelebek

İnsanlar iyi ama temiz değil.
Hayır ben demedim Kolera söylüyor, Uyumam Lazım’da. Ne de güzel söylemiş. Belki iyi bir insanım, belki karıncayı incitemem. Ama mutlaka birgün bir yerlerde bir hata yapmışımdır. Ki yaptım elbette. Küçük hatalar, bir başkasına yanlışlar, beyaz yalanlar. İnsanı en fazla en yakınları yaralayıp üzebiliyor. Diğerleri gelip geçici günlük hayat koşuşturmasında. En çok sevilen en çok üzen olabiliyor. Büyümek de bunları süzgeçten geçirmekle oluyor.
Bazen bir insanın iyilikten başka bir düşünceyle hareket edip bir diğerini kasıtlı olarak üzmesi mümkün değil gibi geliyor ama bunun gerçek olmadığını da bugüne kadar ki deneyimlerimden öğrendim. Yine de çabuk güvenme huyumdan belki de, katılıyorum Kolo’ya.. İnsanlar iyi. Olmalı!


“İnsanlar İyi Ama…” hakkında 1 yorum var
Avatar
kaan

insanlar eğleneceli insalar sıkıcı her koşulda anlık değişimler farklı profilleri pozlar..
gerekligerekli - ama yayımlanmaz


Yorumunuz:

gelmiyorsun!

Bir önceki yazı

Bundan böyle 4 haziran benim çilek günüm olacak ve ailecek her yıl bugünü çilek yiyerek geçirme kararı aldım. Çünkü bugün çilek açısından çok çok şanslı bir günümdeydim. Ofise gelen arkadaşım soyut (Erkan Bulan) elinde tarladan yeni toplanmış çileklerle çıkageldi, tam da yemek üstüne rastlamıştı gelişi, bir nevi tatlı oldu o çilekler benim için. Ve arkasından [...]

Bir sonraki yazı