Şehnaz Paçacı
kelebek gürültüsü

Bir Zaman Farkı

24 Ağustos 2007 | s.k.t.g.k.t.

Yenilenmekti yenişimin adı, yen-ilenmekti adı kırık kolun sol anahtarı! Tersine açılan kapılardan bahsimdir anahtarı görünce elime döktüğüm.. Ki ters ne bir elemdir bu tarihsizliğinde bilincin, ne de talihsizliğe bir nişan ilave.. Bilmediğinin farkına varmak çok farklı bir duygu, varolduğunu bilipte bilmiyorum… dan farklı, var mıymış? Nedir o? Kime denir, nasıldır? Böyle biraz.. Biraz da tam bir açlık hissi beynimin konumuzun manken duygusuna.. Nasılsa birazdan çıkarıp atacak üstündekileri..

Neler diyorsun?


Bu anahtar geçekten sağa dönüyor kilidinde yol vermek için bana.. Mümkün müdür? Oysa hep düz mantık kullanılıyordu; anahtar sola dönecek! Eyvallah.. İlginç..

Darmadağın olmuş düşünceler armalı kıvrımlarında beynimin.. Sarmalı aslında hep bir! Biliyor.. yazmıyorum..

Ve artık..

Kapıları ben açıyorum! Ben açabiliyorum denmeliydi belki de.. Silmiyorum.. Bir milat var ortada.. Ondan beridir silmiyorum..

Düşünüyorum..
Oyun oynuyor sanki bilincim.. Tarihler.. Anlar.. Birbirinde.. Çok uzun zamandır diyorum.. Uzun zamandır.. Seviyorum..

Anlıyorum.
Zamanımız farklı.

Anlıyorum kayıt dışı gibi görünmüşüz kaydımızın tutulduğu anlar belleklerimizde en çok yeri kaplarken..
Anlıyorum zaman farklı.

Susmalardan çığlıklara gelen zaman..

Biliyorum;
Zamanımız farklı..

–nedeni bilinmeyişin etkisinde–

onyediaralıkikibinbeş
gerekligerekli - ama yayımlanmaz


Yorumunuz:

Üstüste binmiş potansiyel mutluluk yığını bu üzerinde yol aldığım.. Adımlarımı sağlam bassam içine düşeceğim biliyorum. Ayaklarımın altından kayıp gidiyor tebessümlerim..
Dudaklarımı ezip geçen meğer benmişim!…

Bir önceki yazı

HB’nin ikinci kademesinden bir kalem..
Yok yazmak değildi amacım..
Kalemin kimliğine uygun olsun diye düşlediğim kapkara bi kar’alama.. Kara yazan bir kalem ya kârı sermayeyi geçmez diye durdurulmuş yatırımı. Ki yatımı da istemsizdi yıllarca. Aa unutuyorsun yine ama, nereden çıkardın bu şapkalı harfleri; devir değişti.. Şapkalı, saklı, güz’elli kelimeler geride kaldı. Güzün en güz’el ayı. Elli adımda [...]

Bir sonraki yazı